Страница на Целодневна детска градина № 2 "Света Богородица" - Благоевград. Най-добре при разделителна способност на екрана 1024 на 768 пиксела, качество на цветовете 32 бита!

празници

Духовният живот на детето е пълноценен само тогава, когато то живее в света на игри, музика и творчество. Без това то е "изсъхнало цвете".

Масовото участие на децата в празниците и развлеченията възпитава към съчувствие и съпреживяване. Всяко дете е отговорно за успеха на цялата група.

При провеждане на празниците и развлеченията екипа в ЦДГ № 2 използва традиции и иновации и изработване на костюми и облекла за всяко дете.

Празниците са най-силното средство за емоционално въздействие и нравствено възпитание.

Най-значимият празник в ЦДГ № 2 е 21 ноември - Ден на християнското семейство, който се превърна в традиция и послание за нравствена устойчивост на поколенията.

Детските празници в ЦДГ № 2 се превръщат в извор на познание, източник на красота и радост, движение и общуване. Под мотото "ДА ТВОРИМ И УЧИМ ЗАЕДНО" отбелязваме: Дядо Коледа, Баба Марта, 3-ти март, Пролетта, Цветница, Великден, Аз ще бъда ученик", 1-ви юни.

Провеждаме ежегоден фестивал "ЕКО ДИЗАЙН"; Хуморът - вълшебство и дар и театрален фестивал.